Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město

Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město je jazyková škola, leží v klidné části města a poskytuje denní studium. Výhody, které škola poskytuje žákům: vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, stipendium, besídky, sportovní den, výlety, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, mezinárodní spolupráce se školami, výuka v cizím jazyce, lyžařský kurz, hřiště a knihovna.

Nedaleko školy je zastávka městské hromadné dopravy, žáci absolvují se školou exkurze na různá místa, zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci a součástí školy je zahrada. Součástí školy je i tělocvična pro výuku tělocviku.

Škola podporuje děti ve sportování, k dispozici jim je sportoviště, hřiště, posilovna a sportovní areál. Ve škole jsou specializované učebny, například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, knihovna, učebna hudební výchovy a učebna praktického vyučování.

Děti mohou navštěvovat kroužky jako je sport, výuka jazyků, hudební výchova, tanečky, technický kroužek a informatika. V zázemí školy je školní jídelna. Děti mohou navštívit připravné kurzy pro uchazeče. Internet je dětem přístupný v učebnách informatiky, na počítačích ve škole a přes WiFi.

Adresa školy je Velehradská 1527, Staré Město. Škola poskytuje žákům střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitou. Zlínský kraj je zřizovatelem této školy. Ve škole se hodnotí známkou. Škola dává možnost zažádat si o studijní stipendium.

Školní telefonní číslo je +420 572 420 211.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město
Velehradská 1527, Staré Město, Zlínský
Webové stránkyStřední odborná škola a Gymnázium Staré Město
ŘeditelMgr. Bedřich Chromek
ZřizovatelZlínský kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce