Základní škola pro sluchově postižené

Základní škola pro sluchově postižené je škola pro postižené, leží v centru města a na škole je 1. stupeň a 2. stupeň. Výhody: bezbariérový přístup, besídky, výlety, sportovní den, plavání, lyžařský kurz, hřiště a herna. Pro sportující děti je ve škole sportoviště a hřiště. Specializované učebny jako například učebna hudební výchovy, učebna praktického vyučování, jazyková učebna a učebna informatiky.

Základní škola pro sluchově postižené má ve své blízkosti zastávku městské hromadné dopravy, zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci, pořádá exkurze, žáci jezdí každoročně na školu v přírodě a součástí školy je zahrada.

Základní škola pro sluchově postižené má tělocvičnu, kde děti sportují v hodinách tělocviku. Děti mohou navštěvovat kroužky jako je sport, informatika, keramika a přírodovědný kroužek. V zázemí školy je družina a školní jídelna. Dětem pomáhá a radí logoped, školní psycholog, speciální pedagog, školní metodik prevence, asistent pedagoga a výchovný poradce.

Škola poskytuje přístup na internet na počítačích ve škole. Adresa školy je Riegrova 1, České Budějovice. Zřizovatelem těto školy je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Žáci jsou hodnoceni slovně a známkou. Pokud potřebujete zavolat do školy, volejte na telefonní číslo +420 387 319 203.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Základní škola pro sluchově postižené
Základní škola pro sluchově postižené
Riegrova 1, České Budějovice, Jihočeský
Webové stránkyZákladní škola pro sluchově postižené
ŘeditelMgr. Ivana Macíková
ZřizovatelMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Typ zřizovateleStátní správa (MŠMT)
Zprávy školní inspekce