Základní škola Herálec

Základní škola Herálec je jazyková škola, je v centru města a děti chodí na 1. stupeň a 2. stupeň. Výhody, které škola poskytuje žákům: bezbariérový přístup, autobusová zastávka v blízkosti, besídky, výlety, sportovní den, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, plavání, školní dvůr, hřiště a knihovna.

Zajímavé jsou pro žáky projektové dny, během kterých získají nové vědomosti, učitelé jezdí s dětmi na exkurze a součástí školy je zahrada. Základní škola Herálec má tělocvičnu, kde děti sportují v hodinách tělocviku. Pro sportující děti je ve škole sportoviště a hřiště.

Specializované učebny jako například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky a jazyková učebna. V rámci mimoškolních aktivit je pro žáky k dispozici sport, výuka jazyků, hudební výchova, tanečky, přírodovědný kroužek, turistický kroužek a rukodělný kroužek.

Ve škole funguje družina a školní jídelna. Dětem pomáhá a radí školní metodik prevence a výchovný poradce. Internet je dětem přístupný v učebnách informatiky, na počítačích ve škole a přes WiFi. Adresa školy je Herálec 440. Obec Herálec je zřizovatelem této školy.

Žáci jsou za své studijní výkony hodnoceni známkou. Školní telefonní číslo je +420 566 663 124.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Základní škola Herálec
Základní škola Herálec
Herálec 440, Vysočina
Webové stránkyZákladní škola Herálec
ŘeditelMgr. Pavla Dlouhá
ZřizovatelObec Herálec
Typ zřizovateleObec
Zprávy školní inspekce