Základní škola

Základní škola je speciální škola, leží v centru města a na škole je 1. stupeň a 2. stupeň. Výhody, které škola poskytuje žákům: bezbariérový přístup, besídky, výlety, sportovní den, plavání, lyžařský kurz a školní dvůr. Pro sportující děti je ve škole sportoviště. Ve škole jsou specializované učebny, například učebna informatiky.

V blízkosti školy je městská hromadná doprava, zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci, učitelé jezdí s dětmi na exkurze a děti si mohou hrát na školní zahradě. V rámci mimoškolních aktivit je pro žáky k dispozici sport, informatika, výuka jazyků, keramika, hudební výchova, literárně dramatický kroužek, tanečky a zdravotnický kroužek.

V zázemí školy je družina. Dětem pomáhá a radí speciální pedagog, asistent pedagoga, výchovný poradce a školní metodik prevence. Internet je dětem přístupný v učebnách informatiky, na počítačích ve škole a přes WiFi. Adresa školy je Kolowratská 485, Rychnov nad Kněžnou.

Královéhradecký kraj je zřizovatelem této školy. Žáci jsou hodnoceni slovně a známkou. Pokud potřebujete zavolat do školy, volejte na telefonní číslo +420 494 534 203.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Základní škola
Základní škola
Kolowratská 485, Rychnov nad Kněžnou, Královéhradecký
Webové stránkyZákladní škola
ŘeditelMgr. Monika Čapková
ZřizovatelKrálovéhradecký kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce