Základní škola

Základní škola je škola pro postižené, je v klidné části města a na škole je 1. stupeň a 2. stupeň. Výhody, které škola poskytuje žákům: bezbariérový přístup, vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, besídky, výlety, sportovní den, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, plavání, hřiště a školní dvůr.

Základní škola má ve své blízkosti zastávku městské hromadné dopravy, zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci, pořádá pro děti školu v přírodě, učitelé jezdí s dětmi na exkurze a součástí školy je zahrada.

Součástí školy je i tělocvična pro výuku tělocviku. Pro sportující děti je ve škole sportoviště a hřiště. Ve škole jsou specializované učebny, například učebna informatiky, učebna výtvarné výchovy, knihovna a učebna praktického vyučování. V rámci mimoškolních aktivit je pro žáky k dispozici sport, informatika, hudební výchova a tanečky.

Ve škole funguje družina a školní jídelna. Na škole je pro děti školní metodik prevence, logoped, speciální pedagog, asistent pedagoga a výchovný poradce. Škola poskytuje přístup na internet v učebnách informatiky, na počítačích ve škole a přes WiFi.

Adresa školy je Horská 160, Trutnov. Královéhradecký kraj je zřizovatelem této školy. Žáci jsou hodnoceni slovně a známkou. Pokud potřebujete zavolat do školy, volejte na telefonní číslo +420 499 733 386.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Základní škola
Základní škola
Horská 160, Trutnov, Královéhradecký
ŘeditelMgr. Jaromír Vašíček
ZřizovatelKrálovéhradecký kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce