Základní škola Přemysla Pittra

Základní škola Přemysla Pittra je v širším centru města a na škole je 1. stupeň a 2. stupeň. Dětem škola poskytuje benefity: bezbariérový přístup, besídky, výlety, sportovní den, mezinárodní spolupráce se školami a hřiště. Škola podporuje děti ve sportování, k dispozici jim je sportoviště a hřiště.

Základní škola Přemysla Pittra má ve své blízkosti zastávku městské hromadné dopravy, zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci, pořádá exkurze a žáci jezdí každoročně na školu v přírodě. Děti sportují během hodin tělocviku v tělocvičně.

Ve škole jsou specializované učebny, například učebna biologie, učebna chemie, učebna informatiky, učebna hudební výchovy a učebna praktického vyučování. Ve volném čase mohou děti chodit na kroužky, které škola pořádá. Během školního roku probíhá sport, informatika, keramika, hudební výchova a tanečky.

Ve škole funguje družina a školní jídelna. Na škole je pro děti speciální pedagog, školní metodik prevence, asistent pedagoga a výchovný poradce. Přístup na internet je možný v učebnách informatiky. Adresa školy je Jungmannova 3, Ostrava. Tuto školu zřizuje Biskupství ostravsko - opavské.

Hodnocení žáků probíhá slovně a známkou. Pokud potřebujete zavolat do školy, volejte na telefonní číslo +420 596 133 426.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Základní škola  Přemysla Pittra
Základní škola Přemysla Pittra
Jungmannova 3, Ostrava, Moravskoslezský
Webové stránkyZákladní škola Přemysla Pittra
ŘeditelPhDr. Soňa Tarhoviská
ZřizovatelBiskupství ostravsko - opavské
Typ zřizovateleCírkev
Zprávy školní inspekce