Základní škola Reálné města Prostějova

Základní škola Reálné města Prostějova je v klidné části města a na škole je 1. stupeň a 2. stupeň. Výhody: bezbariérový přístup, vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, výlety, sportovní den, besídky, lyžařský kurz, plavání, školní dvůr, herna, knihovna a hřiště. Součástí školy je i sportoviště, hřiště, posilovna a sportovní areál.

Nedaleko školy je zastávka městské hromadné dopravy, žáci absolvují se školou exkurze na různá místa, zajímavé jsou pro žáky projektové dny, během kterých získají nové vědomosti a žáci jezdí každoročně na školu v přírodě. Součástí školy je i tělocvična pro výuku tělocviku.

Specializované učebny jako například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna zeměpisu, knihovna, učebna hudební výchovy, učebna výtvarné výchovy a učebna praktického vyučování. V rámci mimoškolních aktivit je pro žáky k dispozici rukodělný kroužek, sport, informatika, výuka jazyků, keramika, hudební výchova, literárně dramatický kroužek, tanečky a přírodovědný kroužek.

Ve škole funguje družina a školní jídelna. Dětem pomáhá a radí asistent pedagoga, výchovný poradce a školní metodik prevence. Přístup na internet je možný přes WiFi. Adresa školy je Studentská 2, Prostějov. Statutární město Prostějov je zřizovatelem této školy.

Žáci jsou hodnoceni známkou. Školní telefonní číslo je +420 582 301 411.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Základní škola Reálné města Prostějova
Základní škola Reálné města Prostějova
Studentská 2, Prostějov, Olomoucký
Webové stránkyZákladní škola Reálné města Prostějova
ŘeditelRNDr. Ing. Rostislav Halaš
ZřizovatelStatutární město Prostějov
Typ zřizovateleObec
Zprávy školní inspekce