Základní škola Švihov

Základní škola Švihov je škola s všeobecným zaměřením, je v klidné části města a na škole je 1. stupeň a 2. stupeň. Výhody: vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, besídky, výlety, sportovní den, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, plavání, bruslení, hřiště, herna a knihovna.

Zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci, žáci absolvují se školou exkurze na různá místa a základní škola má zahradu. Součástí školy je i tělocvična pro výuku tělocviku. Škola podporuje děti ve sportování, k dispozici jim je sportoviště a hřiště.

Specializované učebny jako například učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, knihovna, učebna výtvarné výchovy, učebna praktického vyučování a učebna hudební výchovy. V rámci mimoškolních aktivit je pro žáky k dispozici sport, keramika, hudební výchova, literárně dramatický kroužek, tanečky, přírodovědný kroužek, rukodělný kroužek a zdravotnický kroužek.

Ve škole funguje družina, školní klub a školní jídelna. Dětem pomáhá a radí logoped, školní metodik prevence, asistent pedagoga a výchovný poradce. Adresa školy je Školní 343, Švihov. Město Švihov je zřizovatelem této školy. Žáci jsou hodnoceni slovně a známkou.

Pokud potřebujete zavolat do školy, volejte na telefonní číslo +420 376 393 367.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Základní škola Švihov
Základní škola Švihov
Školní 343, Švihov, Plzeňský
ŘeditelMgr. Jaroslava Suchá
ZřizovatelMěsto Švihov
Typ zřizovateleObec
Zprávy školní inspekce