Základní škola Žinkovy

Základní škola Žinkovy leží v klidné části města a děti chodí na 1. stupeň a 2. stupeň. Výhody, které škola poskytuje žákům: bezbariérový přístup, autobusová zastávka v blízkosti, výlety, sportovní den, lyžařský kurz, plavání, hřiště a školní dvůr. Pro sportující děti je ve škole sportoviště a hřiště.

Učitelé jezdí s dětmi na exkurze a základní škola Žinkovy má zahradu. Základní škola Žinkovy má tělocvičnu, kde děti sportují v hodinách tělocviku. Ve škole jsou specializované učebny, například učebna informatiky, učebna chemie a učebna fyziky.

Ve volném čase mohou děti chodit na kroužky, které škola pořádá. Během školního roku probíhá sport, literárně dramatický kroužek a rukodělný kroužek. V zázemí školy je družina a školní jídelna. Dětem pomáhá a radí asistent pedagoga, výchovný poradce a školní metodik prevence.

Internet je dětem přístupný v učebnách informatiky, na počítačích ve škole a přes WiFi. Adresa školy je č.p. 49, Žinkovy. Městys Žinkovy je zřizovatelem této školy. Hodnocení žáků probíhá slovně a známkou. Pokud potřebujete zavolat do školy, volejte na telefonní číslo +420 371 593 123.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Základní škola Žinkovy
Základní škola Žinkovy
č.p. 49, Žinkovy, Plzeňský
ŘeditelMarie Černá
ZřizovatelMěstys Žinkovy
Typ zřizovateleObec
Zprávy školní inspekce