Základní škola

Základní škola je speciální škola, je v širším centru města a na škole je 1. stupeň a 2. stupeň. Výhody, které škola poskytuje žákům: bezbariérový přístup, vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, besídky, výlety, sportovní den, mezinárodní spolupráce se školami, školní dvůr a knihovna.

V blízkosti školy je městská hromadná doprava, zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci, základní škola pořádá exkurze a součástí školy je zahrada. Škola podporuje děti ve sportování, k dispozici jim je sportoviště.

Ve škole jsou specializované učebny, například učebna praktického vyučování a knihovna. Děti mohou navštěvovat kroužky jako je keramika, hudební výchova a rukodělný kroužek. Ve škole funguje družina. Dětem pomáhá a radí speciální pedagog, asistent pedagoga, výchovný poradce a školní metodik prevence.

Internet je dětem přístupný v učebnách informatiky, na počítačích ve škole a přes WiFi. Adresa školy je Březinská 1702, Vlašim. Středočeský kraj je zřizovatelem této školy. Žáci jsou hodnoceni slovně a známkou. Školní telefonní číslo je +420 317 842 610.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Základní škola
Základní škola
Březinská 1702, Vlašim, Středočeský
ŘeditelMgr. Ilona Benešová
ZřizovatelStředočeský kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce