Základní škola profesora Zdeňka Matějčka

Základní škola profesora Zdeňka Matějčka je speciální škola, je v širším centru města a na škole je 1. stupeň a 2. stupeň. Dětem škola poskytuje benefity: bezbariérový přístup, besídky, výlety, sportovní den, mezinárodní spolupráce se školami, plavání, herna, knihovna a tělocvična. Škola nabízí dětem sportovní vyžití. Ve škole je posilovna.

Základní škola profesora Zdeňka Matějčka má ve své blízkosti zastávku městské hromadné dopravy, zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci, žáci absolvují se školou exkurze na různá místa a vyjíždí s dětmi na školu v přírodě.

Děti sportují během hodin tělocviku v tělocvičně. Specializované učebny jako například učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, knihovna, učebna hudební výchovy, učebna výtvarné výchovy a učebna praktického vyučování.

Děti mohou navštěvovat kroužky jako je sport, informatika, výuka jazyků, keramika, hudební výchova, tanečky, literárně dramatický kroužek, přírodovědný kroužek, turistický kroužek a rukodělný kroužek. V zázemí školy je družina a školní klub.

Dětem pomáhá a radí výchovný poradce, logoped, školní psycholog, speciální pedagog, školní metodik prevence a asistent pedagoga. Internet je dětem přístupný v učebnách informatiky, na počítačích ve škole a přes WiFi. Adresa školy je Zdeňka Štěpánka 340, Most.

Ústecký kraj je zřizovatelem této školy. Ve škole se hodnotí slovně a známkou. Pokud potřebujete zavolat do školy, volejte na telefonní číslo +420 476 706 164.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Základní škola profesora Zdeňka Matějčka
Základní škola profesora Zdeňka Matějčka
Zdeňka Štěpánka 340, Most, Ústecký
ŘeditelPhDr. Hana Ajmová
ZřizovatelÚstecký kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce